dayman
07 بهمن 1401 - 10:10

شعبانی بهار:بودجه نگیریم اعزام کمانداران به کاپ آسیا منتفی می‌شود

رئیس فدراسیون تیروکمان با تاکید بر اینکه این فدراسیون بخش قابل توجهی از بودجه مصوب خود را از وزارت ورزش دریافت نکرده، گفت که اعزام به کاپ آسیا مشروط به دریافت بودجه باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کمانداران ملی پوش ایران طی چهار ماه گذشته به واسطه تغییرات ایجاد شده در راس کادر فنی و آغاز به کار سرمربی کره ای، به هیچ رویدادی اعزام نشدند تا اینگونه فرصت به این مربی و دستیاران جدید ایرانی‌اش داده شود تا با برگزاری اردوهای مستمر انتخابی و تمرینی، به شناخت بهتر و قابل استنادتری از وضعیت کمانداران دست یابند.

در همین راستا حضور در مرحله نخست رقابت های کاپ آسیا در سال جدید میلادی به عنوان نخستین اعزام برون مرزی ملی پوشان تیروکمان با سرمربی جدیدشان در نظر گرفته شده بود. این رقابت ها اسفندماه به میزبانی چین تایپه برگزار می شود. برای تعیین ترکیب تیم اعزامی به این رقابت ها حتی در اردوی اخیری که به میزبانی کیش برگزار شد رکوردگیری از اردونشینان صورت گرفت تا بر مبنای آن و همچنین پیگیری تمرینات در سایت آزادی، تکلیف تیم اعزامی مشخص شود.

با همه اینها رئیس فدراسیون تیروکمان اعزام تیم های ملی تیروکمان به کاپ آسیا را مشروط به مهیا شدن شرایط مالی می داند. وی با تاکید بر اینکه فدراسیونش به لحاظ مالی در مضیقه است گفت در صورتیکه وزارت ورزش بخش باقی مانده بودجه مصوب تیروکمان را پرداخت کند، قطعا این اعزام انجام می شود در غیر اینصورت از برنامه خارج می شود.

غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه بودجه مصوب فدراسیون تیروکمان برای سال جاری 12 میلیارد تومان بود، گفت: تا به امروز که بیش از 9 ماه از سال گذشته حدود 60 درصد این بودجه را از وزارت ورزش دریافت کرده ایم اما هنوز بخش باقی مانده به حساب مان واریز نشده است.

وی تصریح کرد: بودجه مصوب کمیته ملی المپیک برای تیروکمان هم 2 میلیارد تومان بود که به صورت کامل و حتی بیشتر پرداخت شده است. اما برای با توجه به شرایط اقتصادی موجود و برنامه های گسترده اجرایی که طی ماه های گذشته داشته ایم، برای اعزام های موردنظر نیازمند دریافت بخش باقی مانده بودجه خود از وزارت ورزش هستیم.

رئیس فدراسیون تیروکمان با تاکید بر اینکه هزینه هر اعزام حدود 2 میلیارد تومان می شود، تصریح کرد: فدراسیون تیروکمان به لحاظ مالی در مضیقه است. بنابراین اگر منابع مالی لازم تامین شود حتما این اعزام انجام می شود در غیر این صورت مجبوز با حذف آن هستیم با وجودیکه می دانیم به لحاظ روحی و روانی ضربه بدی به ملی پوشان می زند چراکه ماه های اخیر را به امید این اعزام در اردو بوده اند. ضمن اینکه این اعزام و نتایج به دست آمده در آن می تواند متر و معیار دقیقی برای ارزیابی وضعیت ملی پوشان پس از یک دوره تمرین زیر نظر سرمربی جدید کره ای باشد.

شعبانی بهار با یادآوری اینکه «سونگ چیل هونگ» از مهرماه به عنوان سرمربی همکاری با فدراسیون تیروکمان را آغاز کرد، خاطرنشان کرد: کره جنوبی در تیروکمان جزو برترین کشورهای دنیا است. مربیان این کشور از دانش فنی بالایی برخوردار هستند. بر همین اساس تصمیم به همکاری با این مربی گرفتیم. تا به امروز تغییراتی که در روند تمرینی و آمادگی ملی پوشان ایجاد شده نشان می دهد که این مربی تاثیرگذاری لازم را داشته است.

وی در این زمینه خاطرنشان کرد: تمرینات ملی پوشان تیروکمان طی ماه های اخیر به لحاظ کمی و کیفی با تغییرات مجسوسِ خوبی همراه بوده است. از نظر روحی و روانی هم وضعیت اردونشینان بهتر از همیشه است. در کل به واسطه ارزیابی و از صحبت هایی که با اردونشینان داشته ام به این نتیجه رسیدم که انتخاب مان در مورد سرمربی کره ای درست بوده است اما به هر حال برای اطمینان از این مسئله باید ملی پوشان در یک رویداد رسمی محک بخورند.

رئیس فدراسیون تیروکمان ابراز امیدواری کرد همراهی وزارت ورزش و پرداخت به موقع بخش باقی مانده بودجه، فرصت اعزام برون مرزی ملی پوشان و ارزیابی دقیق تر وضعیت آنها در کاپ آسیا را نگیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000393