dayman
06 بهمن 1401 - 12:44

احداث ایستگاه‌های موتورهای برقی مشارکتی در منطقه ۷

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۷ از اجرای طرح بسته حمل و نقل پاک و احداث ایستگاه‌های موتورهای برقی مشارکتی در این منطقه توسط یک شرکت دانش‌بنیان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین حقی در خصوص اجرای طرح بسته حمل و نقل پاک و ایجاد ایستگاه‌های موتورهای برقی مشارکتی شهرداری تهران در این منطقه اظهار کرد: این طرح را یک شرکت استارتاپی و دانش بنیان اولین‌بار در ایران و تهران اجرا می‌کند که به صورت پایلوت در منطقه 7 انجام می‌شود و ایستگاه‌هایی برای این کار در خیابان‌هایی مانند شهید بهشتی، ملک، بهار شیراز و شهید قندی مشخص شده که قرار است کار اجرایی خودشان را شروع کنند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اهمیت اجرای این طرح در پیشبرد اهداف (TOD) در منطقه توضیح داد: در بحث (TOD) به مساله حمل و نقل پاک بسیار اهمیت می‌دهیم و از آنجا که موتورسیکلت‌ها در تهران یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا هستند، استفاده از موتورهای برقی می‌تواند در کاهش آلودگی هوا و اجرای بحث(TOD) موثر باشد.

به گفته حقی؛ تعداد ایستگاه‌های موتورهای برقی مشارکتی در منطقه، 9 ایستگاه است که با اجرای بحث (TOD) قطعا تعداد این ایستگاه‌ها بیشتر می‌شود؛ این ایستگاه‌ها در حاشیه برخی از خیابان‌ها است و جانمایی آنها توسط شهرداری منطقه 7 انجام شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 7 گفت: توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی (Transit Oriented Development) عبارت است از یک الگوی متراکم کاربری زمین شامل مسکن، پارک‌های عمومی و میادین، کاربری‌های تجاری و خدماتی که همگی در امتداد نقاط کلیدی سامانه حمل و نقل همگانی واقع شده باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 999100